TOPlist

Matka se synem v domě chovali 79 psů. Ti žili v nevyhovujících podmínkách a byli zanedbaní!

Ve středu 24. října byla v jednom z domů v obci Mladějov na Moravě provedena domovní prohlídka kvůli trestnímu oznámení Státní veterinární správy, nadměrnému štěkotu, vytí a opakovaných stížností obyvatel. Při domovní prohlídce bylo zajištěno neuvěřitelných 79 zanedbaných psů. Matce a synovi, kteří psi chovali hrozí až dva roky vězení.

Domovní prohlídka se uskutečnila za přítomnosti policejních vyšetřovatelů, technika a psovoda. Taktéž byla přítomna i Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Pardubický kraj a nezúčastněná osoba. Dalším důvodem pro provedení prohlídky domu bylo to, že  majitelka se svým  synem při opakovaných kontrolách odmítala vpustit pracovníky státní veterinární správy do svého obydlí. Vždy jen ukázala několik psů před domem. Už v této době psi vykazovali známky špatného chovu.

Při domovní prohlídce bylo zajištěno neuvěřitelných 79 zanedbaných psů, kříženců malého a středního vzrůstu. Ti byli chováni v nevyhovujících podmínkách uvnitř domu, který obývala i osmašedesátiletá majitelka se čtyřiatřicetiletým synem. Psi byli následně umístěni v okolních útulcích v Lanškrouně, Ústí nad Orlicí a Vendolí. Majitelé se zajištěných zvířat na místě vzdali a v současné době jsou v gesci města Moravská Třebová. Útulky tak pro ně budou moci v krátké době hledat nové majitele.

Žena i se synem jsou podezřelí z přečinů zanedbání péče o zvíře z nedbalosti a týrání zvířat. V případě prokázání viny před soudem jim hrozí až dva roky odnětí svobody.

Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Inzerce