TOPlist

„Mám tě sundat?“ vyhrožoval agresivní bezdomovec strážníkovi v Pardubicích. Skončil v poutech

Strážníci městské policie v Pardubicích kontrolovali skupinku bezdomovců na náměstí Československých legií. „Mám ti dát pěstí do ksichtu, mám na osm takových,“ vyhrožoval agresivní bezdomovec strážníkovi. Když ale bezdomovce chtěli strážnici spoutat, zaútočil na něj bezdomovcův pes.

Opilí bezdomovci za bílého dne na náměstí Československých legií v Pardubicích si nebrali servítky ani před malými dětmi či dospělými. Podle vyjádření policie měl dokonce jeden bezdomovec na ženu plivnout poté, co odmítla vyhovět jejich žebrání. Poté, co na místo dorazili strážníci se naplno ukázala agresivita bezdomovců.

Strážníci jednoho z bezdomovců vyzvali k prokázání totožnosti, na to ale muž nereagoval a pokusil se rovnou strážníky napadnout. Vše předcházelo nadávkám na strážníkovu osobu. „Dej mi dejchnout, debile! Mám ti dát pár do ksichtu, mám tě sundat?“ a podobně… Muž byl proto sveden k zemi, kde mu byla přiložena pouta. V ten moment ale jeho přítelkyně se dvěma promile alkoholu neudržela psa. Pes zaútočil na jednoho ze strážníků a zranil jej na noze.

Agresivního muže, který byl rovněž pod vlivem alkoholu, strážníci po převozu na záchytnou stanici vyřešili pokutou příkazem na místě. Pes byl odchycen, bezdomovcům odebrán a předán do útulku, kde byl umístěn do karantény. Bezdomovec totiž nebyl schopen jakkoliv prokázat, že je zvíře očkováno.

„Bohužel, takhle vyhrocené situace s těmito lidmi jsou dnes spíše už pravidlem,“ uvedla městská policie

 

Inzerce