TOPlist

Majitel volně pobíhajícího psa na Mělnicku zaútočil na policisty nožem

Hlídka policistů z Kostelce nad Labem byla šestého září 2014, před třiadvacátou hodinou, vyslána do katastru obce Tišice, aby prověřila oznámení, týkající se volně pobíhajícího psa. Na místě bylo zjištěno, že zvíře patří dvaačtyřicetiletému muži. Policisté majitele vyzvali, aby si čtyřnohého přítele odvedl na svůj pozemek.

Muž se odebral údajně pro klíče, ale zanedlouho otevřel vrátka a vyrazil proti policistům ozbrojen nožem, s dvaceticentimetrovou čepelí a se slovy“ Já si to s Vámi vyřídím!!“. Nejblíže stojící policista se útoku vyhnul a poté nabraly události rychlý spád. Za použití výzvy a donucovacích prostředků, mimo jiného slzotvorného spreje, byl útočník zpacifikován a převezen na policejní oddělení.

V rámci šetření se osoba podrobila dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 3,56 promile alkoholu v dechu. Následujícího dne zahájil policejní vyšetřovatel trestní stíhání podezřelého pro trestný čin násilí proti úřední osobě, za který teď obviněnému hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi.

[tiskovka]nprap. Václav Tichý
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce