TOPlist

Majitel psa ze Žďárska je podezřelý z trestného činu týrání zvířat

Žďárští kriminalisté vedou zkrácené přípravné řízení ve věci týrání psa. Sedmadvacetiletý muž je podezřelý z toho, že nezajistil potřebnou péči svému psovi a tím mu způsobil utrpení a zdravotní komplikace.

Šestého července přijali policisté oznámení o možném týrání psa, ke kterému mělo docházet v obci na Žďársku. Na místo vyjela hlídka žďárského obvodního oddělení, na kterou zde již čekali pracovníci občanského sdružení zabývajícího se ochranou a výcvikem psů. Policisté zjistili, že na zahradě u domu je na krátkém řetězu u plotu uvázán pitbulteriér, který má řetěz téměř zarostlý do krku. Dalším šetřením na místě zjistili, že pes je takto uvázán téměř stále a pravděpodobně nemá dostatek krmiva a vody. Pracovníci sdružení proto psa okamžitě převezli k ošetření k veterinárnímu lékaři a poté ho umístili do útulku. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat a případ začali prověřovat.

Policisté zjistili, že majitelem psa je sedmadvacetiletý muž. Ten psa koupil v listopadu loňského roku a zhruba na začátku letošního června ho umístil na pozemek u rodinného domu. Psa uvázal na krátký řetěz u plotu a jako přístřešek proti povětrnostním vlivům mu dal k plotu pouze eternitovou desku. Psovi nechal řetěz stále nasazený a způsobil mu tak na krku ránu se strupy a ztrátou srsti. Pes byl dehydrovaný, žil v nevyhovujících podmínkách na malém prostoru a trpěl zdravotními problémy. Majitel mu navíc nezajistil veterinární péči ani povinná očkování.

Případ si převzali kriminalisté. Po provedení procesních úkonů a zajištění odborného vyjádření kriminalisté v pátek majiteli psa sdělili podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. Případ řeší ve zkráceném přípravném řízení, podezřelému hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Inzerce