TOPlist

Majitel bytu nechal zapálené tři mohutné svíce a odjel, způsobil tak požár

Jednotky HZS Praha ze stanic Chodov a Krč likvidovaly v noci na sobotu v dýchací technice v bytě 3 +1 ve 2. NP panelového domu požár střední části trojdílného plastového
lodžiového okna.

Požár vypukl v Hrabákově ulici. Na místo musely zamířit také posádky RZP a Inspektor provozu ZZS HMP a přivolány byly rovněž hlídky PČR, včetně velitele policie z PMJ Praha.

Z důvodu silně zakouřených společných prostor objektu a několika bytů bylo zachráněno celkem 11 osob a 2 osoby opustily objekt samostatně na pokyn zasahujících příslušníků HZS Praha a Policie ČR. Dále byl zachráněn 1 pes a 1 kočka.

Plamenným hořením bylo zničeno plastové okno. Zplodinami hoření byla zničena malba v blízkosti ohniska požáru v obytné místnosti a na lodžii a poškozena prakticky v celé bytové
jednotce.

Příčinou vzniku požáru byla nedbalost uživatelů bytu při používání otevřeného ohně – ponechání 3 hořících masivních svíček na odkládacím stolku pod parapetem lodžiového okna v blízkosti hořlavých předmětů. K místu byli přivoláni rovněž kriminalisté z výjezdové skupiny Obvodního ředitelství Prahy IV.

Inzerce