TOPlist

Lupiče poznali dva dny po loupeži při běžné kontrole policisté z OHS

Pouhé dva dny trvalo policistům vypátrat a zadržet pachatele. Nakonec se ukázalo, že toho má na svědomí víc.

Minulý čtvrtek večer došlo na Masarykově nábřeží k loupežnému přepadení padesátileté ženy. K té přijel chvíli před desátou večer cyklista, který se jí za jízdy snažil odcizit kabelku, kterou měla v podpaží. Žena ale svůj majetek bránila tak vehementně, že lupič slezl z kola a poškozenou vláčel po chodníku. Díky tomu se nakonec hrubián kabelky zmocnil a začal utíkat. Incidentu si ale všimli náhodní kolemjdoucí, kteří okamžitě lupiče pronásledovali.

Ten se v jednu chvíli zastavil a otočil proti pronásledovatelům. Při tom jim sdělil, že má u sebe nůž a pokud za ním i nadále poběží, použije ho. Na to konto lapka z kabelky vyndal peníze a telefon, kabelku zahodil a utekl neznámo kam. K jeho smůle ho o dva dny později kontrolovali na Václavském náměstí policisté oddělení hlídkové služby. Těm tvář kontrolovaného korespondovala s podobenkou, kterou neprodleně po loupeži rozeslali kriminalisté všem kolegům k pátrání. Proto pětadvacetiletého muže policisté předvedli na policejní služebnu, a předali ho kriminalistům prvního oddělení prvního policejního obvodu.

Těm se česky hovořící mladík při následném výslechu k popsané loupeži doznal, a nejen k ní. Zároveň přiznal, že chvíli před loupeží odcizil zmiňované kolo ze zaparkovaného vozidla. K tomu uvedl, že ho odcizil, jelikož byl líný chodit pěšky. Když pak uviděl paní s kabelkou, napadl ho ďábelský plán, jak jí za jízdy okrást. To mu, jak už víme, ne úplně vyšlo. Navíc u tohoto muže policisté našli batoh plný věcí, o kterém následně zjistili, že byl odcizen v sobotu odpoledne z vozidla zaparkovaného na Dvořákově nábřeží.

Na základě všech těchto skutečností obvinil vyšetřovatel zadrženého z trestných činů loupež, vdírání a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

[tiskovka]por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce