TOPlist

Lupiče, který přepadl banku na Proseku, dopadli kriminalisté z Prahy III.

V druhé polovině října vyloupil banku na Proseku. O necelý měsíc později ho zadrželi kriminalisté. Teď mu hrozí až deset let.

Youtube Video
Podívat se na video

Konkrétně osmnáctého října jsme zde informovali o loupežném přepadení banky. K tomu došlo o den dříve v Prosecké ulici v Praze, kam si pro peníze přišel maskovaný lupič s pistolí v ruce. Tehdy si odnesl hotovost v řádu několika desítek tisíc korun.

Případ začali okamžitě prošetřovat kriminalisté třetího policejního obvodu. Ti po tři týdny shromažďovali veškeré dostupné indicie, a vyhodnocovali stopy zajištěné na místě události. Následná zjištění je pak přivedla na stopu konkrétní osoby. Jednalo se o čtyřiadvacetiletého mladíka, kterého třináctého listopadu zadrželi v jedné z obcí na Berounsku.

Mladík se přímo na místě zadržení ke zmiňované loupeži doznal, kdy navíc kriminalistům sdělil, kde najdou věci, které k loupeži použil. Detektivové díky tomu ještě týž večer zajistili v osobním motorovém vozidle jak oblečení, tak i zmiňovanou zbraň, plynovou pistoli. Čtyřiadvacetiletého mladíka poté vyšetřovatel obvinil z trestného činu loupeže, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Inzerce