TOPlist

Lupič ujížděl od čerpací stanice s kradenou felicií, po nehodě ji zapálil

V obci Líbeznice na Praze východ došlo v noci ze středy na čtvrtek k přepadení čerpací stanice.

Zatím neznámý pachatel měl být při přepadení čerpací stanice ozbrojený. Z přepadení si odnesl desítky tisíc korun. Od čerpací stanice pak pravděpodobně odjel osobním vozem Škoda Felicie, který byl odcizen jeho majiteli.

Krátce poté bylo na tísňové lince přijato oznámení o požáru osobního vozu Škoda Felicie na silnici vedoucí ze Zlonína na Čakovičky, tedy jen několik kilometrů od přepadené čerpací stanice. Na místo okamžitě vyrazily hlídky OO PČR Kostelec nad Labem, OO PČR Odolena Voda a jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Neratovice.

Po uhašení požáru dorazil na místo vyšetřovatel hasičů, podle kterého s největší pravděpodobností vznikl požár úmyslným založením. Tomu nasvědčuje také fakt, že elektroinstalace vozu, včetně akumulátoru, zůstala nedotčená. Naopak plameny se šířily ze zadních sedadel.

Jak bylo následně zjištěno, vůz měl být odcizen jeho majiteli, který se na místo dostavil. Prakticky okamžitě policisté začali po lupiči pátrat. Na hlavních tazích v okolí byly rozestavěny hlídky v balistických vestách, které kontrolovaly veškerá projíždějící auta.

Policisté po pachateli loupeže i nadále pátrají.

Inzerce