TOPlist

Lstí získal platební kartu a důchodkyni z Kyjovska vyčistil konto


Kyjovští policisté zahájili úkony trestního řízení v případu podvodného jednání, kterého se měl dopustit zatím neznámý pachatel na seniorce z Kyjovska. Telefonicky kontaktoval čtyřiasedmdesátiletou ženu a vydával se za prasynovce z Prahy. Obrátil se na ni se žádostí, že z důvodu zakoupení bytu potřebuje půjčit finanční hotovost. Po naléhání seniorku přemluvil a ta mu sdělila PIN ke své platební kartě, kterou následně společně s finanční hotovostí ve výši 10tisíc korun nachystala do obálky.

Opakovaně použil platební kartu

Obálku poté předala neznámé ženě, která přišla k jejímu bytu. Neznámý pachatel pak opakovaně použil platební kartu k výběrům z bankomatů a celkově seniorku připravil o 90tisíc korun. Policisté případ prošetřují jako podezření z e spáchání trestných činů Podvod a Neoprávněné opatření platebního prostředku, za které případnému pachateli hrozí až dva roky odnětí svobody.

Nedávejte karty, PIN a kódy do cizích rukou

Policisté důrazně varují před podobným jednáním. Apelují na seniory, aby nikdy nedávali své platební karty, PIN kód nebo finanční prostředky do rukou cizím osobám. V obdobných případech, který je zde popsán, si prověřte zpětným dotazem (telefonátem)  skutečnému rodinnému příslušníkovi pravdivost informací.

por. Bc. Petr Zámečník

Ilustrační foto

Inzerce