TOPlist

Lstí si přišli na milióny. Policisté hledají spolupachatele

V polovině ledna si osmadvacetiletý muž doslova vytelefonoval poskytnutí úvěru ve výši několika miliónů korun.

Na tom by nebylo nic až tak divného, pokud by při sjednávání úvěru nezneužil jméno úplně někoho jiného, jehož nemovitost navíc nabídl do zástavy.

Úvěrová společnost díky těmto úskokům osmadvacetiletému muži nakonec úvěr schválila a poskytla.

Jeho vzhled neodpovídal čtyřicetiletému muži

Podvodníkovi bylo ale jasné, že pokud by si přišel vyzvednout peníze osobně, mohlo by se vše takzvaně provalit. Do telefonu se totiž vydával za čtyřicetiletého muže, čemuž ale jeho současný mladistvý vzhled určitě neodpovídá.

Proto si sehnal důvěryhodněji vypadajícího „parťáka“, který pro peníze, s největší pravděpodobností za odpovídající odměnu, došel.

Jelikož ale zadržený osmadvacetiletý muž s policisty nespolupracuje a odmítá vypovídat, nepodařilo se zmiňovaného spolupachatele prozatím vypátrat a zadržet.

Výzva veřejnosti

Proto se kriminalisté třetího oddělení hospodářské kriminality prvního policejního obvodu nyní obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Prosí každého, kdo poznává muže na záběrech bezpečnostních kamer (prokliknutím na článek najdete pod ním) a zná jeho identitu, potažmo místo pobytu, aby kriminalistům tyto informace předal prostřednictvím linky tísňového volání 158.

Jen pro upřesnění. Hledaný je na záběrech oblečen do světlehnědé bundy do pasu, tmavých kalhot a na nohou má světlehnědé, nebo světlešedé sportovní boty s bíle lemovanou podrážkou.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce