TOPlist

Loupit přestal dřív, než začal. I tak mu hrozí až desetileté vězení

Nedlouho před polednem druhého ledna přišel neznámý muž do trafiky v pražské Trojské ulici.

Zprvu vypadala celá situace velice dramaticky, neboť neznámý muž vešel do provozovny s kuklou na hlavě. Navíc poměrně ponurým hlasem ženě za pultem sdělil, že se jedná o přepadení a že chce všechny peníze. Na to mu poškozená sdělila, že mu nedá ani korunu a zamkla pokladnu. Navíc sáhla po telefonu, kdy lupiči sdělila, že volá policii.

Hledaný ještě zkusil „štěstí“ dalším pokusem o výhrůžku, a prodavačky se téměř gangstersky zeptal, zda má použít násilí. Když ani to s prodavačkou nehnulo, lupič jednoznačně rezignoval, sundal kuklu z hlavy a neoblomné „strážkyni“ pokladny řekl, ať už nikam nevolá, že je to zbytečné.

Na to se otočil a z trafiky odešel neznámo kam.

Prodavačka lupiče popsala přesně

Prodavačka pak lupiče popsala jako pětačtyřicetiletého, 170 cm vysokého muže. Ten byl oblečen do tmavozelené zimní bundy, která byla dlouhá pod kolena, a tmavých kalhot.

Byť hledaného zachytily při odchodu z trafiky kamery městského kamerového systému (viz v odkazu pod článkem videozáznam), i tak se ho do této doby nepodařilo vypátrat.

Proto policie prosí širokou veřejnost o pomoc. Pokud by kdokoliv poznal muže na záběrech a znal jeho identitu, potažmo místo pobytu, předejte tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce