TOPlist

Loupežné přepadení se zbraní v Krnově se podařilo objasnit

Krnovští kriminalisté objasnili loupežné přepadení prodejny v Krnově. Významně napomohla informace veřejnosti, která reagovala na výzvu zveřejněnou v médiích.

Kriminalisté následně vyhodnocovali získané informace a minulý týden dopadli tři podezřelé. Trojici mladíků ve věku od 18 do 20 let policejní komisař obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupeže, u jednoho z pachatelů ve formě účasti organizátorstvím a u druhého ve formě účasti pomocí.

Přepadli prodejnu potravin na Silvestra

Je jim kladeno za vinu, že dne 31. 12. 2015 v Krnově na ulici Maxima Gorkého měl jeden z nich přepadnout se zbraní, dle návodu nejstaršího z pachatelů, prodejnu potravin, kde měl požadovat po obsluze vydání finanční hotovosti. Svůj požadavek zdůraznil pistolí, kterou měl přiložit prodavačce až k hlavě. Z obavy o svůj život mu prodavačka vydala finanční hotovost v řadech několika tisíc korun. Pachatel byl maskován, kdy mu oděv měl zapůjčit třetí z trojice obviněných, který měl také poblíž místa činu v době přepadení hlídat.

Hrozí trest až deset let, dva jsou ve vazbě

Policisté zajistili zbraň, jednalo se o plynovou pistoli, která svým vzhledem imitovala krátkou střelnou kulovou zbraň a také oblečení, kterého se pachatel po loupeži zbavil. Finanční prostředky si měli obvinění rozdělit. Ke své trestné činnosti se částečně doznali.

Jako motiv jednání uvedli potřebu finanční hotovosti. Dva z pachatelů jsou stíháni vazebně. Obviněným hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let.

por. Bc. Pavla Jiroušková

Inzerce