TOPlist

Loupež z jihlavské ubytovny kriminalisté objasnili. Obviněnému hrozí až 10 let vězení

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili loupež, ke které došlo na začátku letošního roku na jihlavské ubytovně. Šestatřicetiletý muž na pokoji fyzicky napadl dva ubytované, jednomu z nich vzal pod pohrůžkou dalšího násilí mobilní telefon a při odchodu si odnesl ještě rychlovarnou konvici. Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, na muže byl podán návrh na vzetí do vazby.

Okamžitě zajištěné stopy nakonec pomohly

Oznámení o fyzickém napadení dvou mužů na ubytovně přijali policisté v pátek 8. ledna před půlnocí. Podezřelý z místa po činu utekl. K ubytovně okamžitě vyjely policejní hlídky a po pachateli v lokalitě pátraly. Napadení muži neměli zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Místo činu policisté důkladně ohledali, zadokumentovali a zajistili stopy, dále provedli na ubytovně a jejím okolí šetření. Prověřování případu převzali jihlavští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže.

Kriminalisté na základě šetření zjistili, že podezřelým z násilného činu je šestatřicetiletý opakovaně soudně trestaný recidivista. Státní zástupce na něho vydal souhlas se zadržením a policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. Pátrání po hledaném muži bylo ukončeno tento týden, když ho policisté nalezli při kontrole ubytovny v Třebíči. Hledaného muže zadrželi a umístili ho do policejní cely. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání šestatřicetiletého muže. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ řekl por. Bc. Martin Jůzl, komisař oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, obviněný muž byl v minulosti opakovaně soudně trestán za násilnou i majetkovou trestnou činnost. Vloni v březnu byl propuštěn z věznice, kde si odpykal trest odnětí svobody, který mu byl uložen za spáchanou loupež.

Šestatřicetiletý muž byl obviněn z toho, že na jihlavské ubytovně vnikl do pokoje, kde údery pěstí napadl dva muže. Napadeným vyhrožoval a následně od nich požadoval vydání mobilních telefonů. Jeden z mužů mu svůj telefon z důvodu obavy z dalšího útoku vydal, ten si obviněný muž vzal a při odchodu z pokoje odcizil ještě rychlovarnou konvici, poté z místa utekl.

Vazba a hrozba trestu vězení až na deset let

Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Vzhledem k tomu, že se obviněný muž takového trestného činu dopustil opakovaně, může mu být trest zvýšen až o jednu třetinu.

por. Bc. Jana Kroutilová

Inzerce