TOPlist

Litvínovští policisté zasahovali u nehody ve svém volnu. Muže z auta museli vyprostit a zachránili mu tak život

Dva litvínovští policisté po noční službě cestou domů zasahovali u dopravní nehody. Srazila se tam dvě osobní vozidla. Policisté reagovali okamžitě a nejspíš zachránili řidiči život.

Při projíždění Zálužím uviděli policisté  při cestě domů vozidlo, které vjelo do protisměru a čelně se srazilo s protijedoucím autem. Okamžitě zastavili a běželi na místo nehody. Jeden zamířil k vozidlu, ve kterém se nacházel řidič, který byl  šoku a stěžoval si na bolesti. Jeho kolega utíkal k druhému automobilu, tam řidič utrpěl pouze lehká zranění a vyšel sám ven z vozidla.

Policista tedy spěchal na pomoc svému kolegovi. Dveře u řidiče byly zdeformované a nešly otevřít. Navíc se z motoru začalo kouřit a došlo k úniku provozních kapalin na vozovku. Protože hrozil požár a řidič byl ohrožen, policisté ho museli rychle vyprostit. Muže poté položili mimo vozovku, zjišťovali jeho zdravotní stav a učinili protišokové opatření. Zraněného uložili do stabilizované polohy a přikryli izotermickou fólií. Muž měl vizuální zranění, stěžoval si na bolesti, byl dušný, dezorientovaný, měl tržnou ránu na ruce. Tu mu policisté obvázali a při tom všem kontrolovali jeho životní funkce, s mužem neustále komunikovali až do příjezdu lékařů.

Následně učinili další důležité opatření k odvrácení hrozícího nebezpečí požáru vozidla, odpojili autobaterii a stav vozidla sledovali, než přijeli na místo hasiči.

Zdroj: Policie ČR

Zdroj: Policie ČR

Inzerce