TOPlist

Liberečtí policisté vypátrali majitele nalezených 29 tisíc korun v bankomatu

Dne 5. listopadu loňského roku odevzdala neznámá žena na recepci prodejny Albert v Budyšínské ulici v České Lípě 29 000 korun, které nalezla v místním bankomatu, a ke kterým se nikdo nehlásil.

Zaměstnanci prodejny o nálezu informovali policisty, a ti začali pátrat po majiteli peněz. Ten jim to nijak neusnadnil, protože na žádném z obvodních oddělení policie v Libereckém kraji  ztrátu této částky neoznámil. Policistům trvalo dva měsíce, než  přes složité administrativní procesy ve spolupráci hned s několika bakonkovními ústavy, majitele peněz vypátrala. Jednalo se o 56letého Liberečana, který si své peníze vyzvedl na základě výzvy právě včera na obvodním oddělení policie Liberec centrum.

Nálezkyně zůstává neznámá

Jméno nálezkyně peněz se policistům zjistit nepodařilo, protože se na recepci prodejny, kde je odevzdala,  nepředstavila. Její poctivost velmi oceňujeme, a tak trochu doufáme,  že se k ní tato zpráva donese prostřednictvím médií.

Muž z Liberce ponechal bankovky v bankomatu omylem. Zařízení prý  při své činnosti podivně hučelo a peníze nevydalo ve standardní době, proto se domníval, že má poruchu a odešel.

por. Bc. Ivana Baláková

Inzerce