TOPlist

Liberečtí celníci již zajistili 56 padělků dálničních známek

Od začátku září zaregistrovali celníci z Celního úřadu pro Liberecký kraj při kontrolách na zpoplatněných úsecích rychlostních komunikací R35 a R10 z Liberce do Prahy zvýšený počet dálničních kupónů pro rok 2015, které vykazovaly znaky falzifikátu. Celkem zajistili 56 podezřelých dálničních kupónů, které měli řidiči vylepené na předním skle osobního vozidla. Kupóny ztratily barvu a to výrazně.

Hlídky upoutalo zřetelně odlišné barevné provedení, viditelné na první pohled, které neodpovídalo pravému kupónu. Barva byla vybledlá a chyběl jasný přechod tisku z hnědé do zelené. Při bližší kontrole celníci zjistili, že kupóny vykazují znaky padělku, jak jsou popsány ve zprávě Ministerstva dopravy ze začátku roku. Při zajišťování kupónu navíc šel tento sejmout ze skla v celku. Chybí tedy ochranný prvek naseknutí, který zabraňuje právě možnosti již vylepený kupón bez poškození odstranit a použít na jiném vozidle.

Zjištěné případy řeší celní úřad ve správním řízení a zajištěné kupóny odeslali celníci do Celně kriminalistické laboratoře celní správy, kde budou podrobeny zkoumání.

Inzerce