TOPlist

Kvůli rozsáhlému požáru v Praze 6 vyhlásili hasiči III. stupeň požárního poplachu

Požár jedné kanceláře v administrativní budově mrazíren v Sedlci byl nahlášený na operační středisko v 1:41 v sobotu ráno.

Na místo vyjely profesionální jednotky hasičů ze stanic Hrad a Petřiny a povolány byly hlídky Místního oddělení PČR a 158 Dejvice. Po příjezdu první jednotky hořelo několik kanceláří v prvním patře budovy. Hasiči okamžitě nasadili vodní „C“ proud vně i uvnitř budovy.

Plameny se však velmi rychle rozšířily na celé patro objektu a také na jeho střechu. Celkově byla zasažena střecha o rozměrech 20×40 metrů. Na místo postupně vyjely další jednotky HZS Praha ze stanic Centrála, Holešovice, Strašnice, Smíchov, jednotky dobrovolných hasičů ze Suchdola, Nebušic a Lysolají a také hasiči pražského dopravního podniku. O pomoc byla požádána také jednotka HZS Středočeského kraje ze stanice Roztoky, která na místo vyslala dva cisternové automobily. Na roztockou stanici museli být svoláni tamní dobrovolní hasiči, kteří sloužili jako záloha.

Po téměř 3 hodinách se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Mimo jiné také za použití dvou automobilových žebříků a jedné automobilové plošiny. Celkově bylo nasazeno 7 vodních „C“ proudů.

Předběžná škoda, způsobená požárem, je odhadnuta na 25 milionů korun. Příčina vzniku požáru je v šetření. Na místo požáru, v Přerušené ulici, se dostavili v sobotu dopoledne kriminalisté i vyšetřovatelé HZS Praha.

Inzerce