TOPlist

Kvůli požáru ve věznici na Pankráci byli z volna povoláni příslušníci VS ČR

Pankrácká věznice v Praze zažila ve čtvrtek večer hned dva zásahy složek IZS.

Pražští záchranáři nejprve vyjeli do věznice k muži, který nejevil známky života. Na místo dorazily posádky RZP, RV a Inspektor provozu ZZS HMP. Vězně se již však nepodařilo oživit a lékař musel konstatovat smrt. Podle našich informací se nejedná o násilnou smrt, na které by se podílela cizí osoba.

Ještě v průběhu zásahu záchranářů vypukl na dvoře věznice požár. Hustý černý dým stoupající k nebi byl vidět ze širokého okolí. Na místo vyjely jednotky HZS Praha ze stanic Centrála a Krč, včetně dvou automobilových žebříků a velitele směny.

Hasiči po svém příjezdu zjistili, že hoří stavební odpad, především polystyren na dvoře věznice. Požár již hasili příslušníci vězeňské služby.

Protože vítr nafoukával hustý kouř na objekt, ve kterém byli vězni, musela jich být přibližně stovka evakuována do vzdálenější budovy. Po uhašení požáru pak byli vězni přesunuti zpět na své ubikace. Dva dozorci se při požáru nadýchali zplodin a museli být převezeni do nemocnice.

Kvůli mimořádné události, kterou požár ve věznici jistě je, bylo do práce povoláno několik desítek příslušníků VS ČR z volna.

Zásah složek IZS se obešel bez problémů.

Inzerce