TOPlist

Kvůli požáru ranče byl na Berounsku vyhlášen II. stupeň požárního poplachu

V Málkově na Berounsku byl v sobotu odpoledne oznámen na tísňovou linku kouř vycházející ze střechy ranče.

Na místo vyjelo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Už z dálky viděli hasiči při svém příjezdu stoupat oblak kouře a velitel tak rozhodl o okamžitém vyhlášení II. stupně požárního poplachu. Celkově na místě zasahovalo 14 jednotek HZS a JSDH.

Na místo vyjely mimo jiné jednotky profesionálních hasičů z Kladna, Berouna, Hořovic, Řevnic a Příbrami, dále pak dobrovolné jednotky hasičů z obcí Suchomasty, Chodouň, Bavoryně, Zdice, Tmaň, Liteň, Králův Dvůr, Hostomice a Lochovice.

K zásahu bylo nasazeno několik vodních „C“ proudů, včetně proudu z automobilového žebříku. Požár zasáhl objekt o rozloze přibližně 80×10 metrů. Shořela střecha a půdní prostory objektu, který sloužil jako ubytovací zařízení. Hasiči museli mimo jiné rozebírat střešní konstrukci a vynášet zařízení restaurace, která se v objektu také nacházela.

Při zásahu nebyl nikdo z hasičů zraněn. Výše škody a příčina požáru jsou předmětem dalšího vyšetřování. Dle předběžných odhadů se však škoda vyšplhá do výše několika miliónů korun.

Inzerce