TOPlist

Kvůli masivnímu úniku plynu v Praze 8 musely opustit domov tři desítky lidí

V Říjnové ulici v Praze 8 došlo v pondělí večer k masivnímu úniku plynu ze středotlakého potrubí. Plynaři na místě opravovali plynovou přípojku do rodinného domu. Přitom jim ale z neznámého důvodu „vyletěl“ hlavní ventil plynové přípojky a došlo k úniku.

Dva plynaři se nadýchali unikajícího plynu. Na místo okamžitě vyrazily jednotky HZS Praha ze stanic Holešovice, Petřiny, Strašnice a řídící důstojník HZS Praha ze stanice Centrála. Povolány byly 3 posádky RZP, posádka RV a Inspektor provozu ZZS hl.m. Prahy a na místo vyjely rovněž hlídky PMJ Praha, MO PČR a MP Praha. Vzhledem k místní příslušnosti byla na místo povolána také jednotka dobrovolných hasičů Praha – Ďáblice.

Okolí místa úniku bylo uzavřeno. Policisté a hasiči evakuovali přibližně 30 obyvatel z okolí. Záchranáři transportovali do nemocnice dva intoxikované plynaře. Jeden z nich byl ve vážnějším stavu, kdy ho do nemocnice musela doprovodit také posádka RV a Inspektorka provozu.

Ještě 10 metrů od místa úniku plynu naměřili chemici pražských hasičů výbušnou mez, kdy by při jiskření, či otevřeném ohni mohlo dojít k výbuchu.

Pracovníkům plynařské pohotovosti se naštěstí podařilo únik rychle zastavit a lidé se tak mohli po několika desítkách minut vrátit zpět do svých domovů.

Inzerce