TOPlist

Kvůli dívce vyhrožoval svému sokovi na facebooku i osobně. Hrozí mu trest

Kdo jinému vyhrožuje usmrcením, těžkou újmou na zdraví nebo jinou těžkou újmou takovým způsobem, že to může vzbudit důvodnou obavu, dopouští se nebezpečného vyhrožování.

Takovéto chování zřejmě zvolil i dvacetiletý mladý muž, který vyhrožoval třiadvacetiletému mladíkovi nejen prostřednictvím sociální sítě ale i při osobním setkání. Kolegové ze Skutče dotyčnému sdělili včerejšího dne podezření z již uvedeného přečinu nebezpečného vyhrožování.

Zmlácení myslel vážně, zabití prý ne

V pozadí celého incidentu může být nynější dívka poškozeného, která byla dříve přítelkyní podezřelého. Dvacetiletý mladý muž měl v loňském roce opakovaně poškozenému vyhrožovat zmlácením i usmrcením. Kolegům sám uvedl, že mlácení myslel vážně, ale o zabití se zmínil, jak už to bývá pouze v afektu. V jednom případě a to koncem roku měl údajně na mladého muže při osobním setkání vytáhnout i nůž.

Uvedeným jednáním vzbudil podezřelý v poškozeném důvodnou obavu o jeho život i zdraví. V případě že soud uzná dotyčného vinným, může ho poslat až na tři roky do vězení.

por. Mgr. Tesař Jiří

Inzerce