TOPlist

Krysařík cestoval městskou dopravou. Neměl lístek, ani známku, tak skončil v útulku

Psovodi a odchytáři městské policie v Hradci Králové měli v těchto dnech opět ruce plné práce.

Mimo zcela již běžné odchytávání zatoulaných psů a koček, je tentokrát překvapilo i pár neobvyklých „úlovků“. Nejdříve byli přivoláni do Malšovic, kam do jednoho z bytů vletěl netopýr. Nezraněného netopýra strážník odchytil a vypustil zpět do volné přírody. Stejně tak dopadlo i mládě holuba, odchycené v centru města. Ve večerních hodinách pak na tísňovou linku městské policie volala vylekaná žena s žádostí o vyslání hlídky. Vysvětlila, že na ni z kuchyňské linky kouká krysa a ona si jí bojí. Strážník zjistil, že se jedná pravděpodobně o potkana. Schovával se však v tak v úzké mezeře, že ho nebylo možné chytit. Ženě proto doporučil kontaktovat deratizační firmu, nebo si zakoupit pastičky na myši.

Projet trolejbusem městské hromadné dopravy se zase rozhodl malý psík. Krysařík se posadil na jednu ze sedaček a počkal si, až si pro něj přijde psovod. Protože neměl identifikační známku, skončil v hradeckém útulku.

Posledním zvířetem, o které se musela postarat městská policie, byla činčila. V chladném počasí se krčila nedaleko obytných domů v Ječné ulici. Hlídka hlodavce umístila do dočasné péče Přírodovědného centra.

 

 

 

Inzerce