TOPlist

Kriminalisté zadrželi ve Stříbře čtyři distributory drog

Středeční akce, zaměřená na stříbrské prodejce drog, byla úspěšná. Dva muže a dvě ženy již policejní komisař obvinil ze zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Tachovským kriminalistům se podařilo rozkrýt a dopadnout skupinu distributorů drog ve Stříbře. Za jejich úspěšným zákrokem byla důkladná profesionální práce, dlouhodobé a pečlivé získávání a vyhodnocování informací.

Jeden z nejdůležitějších kroků směřovaných proti drogové scéně ve Stříbře se uskutečnil ve středu, kdy kriminalisté připravili a zorganizovali rozsáhlou policejní akci, při které zadrželi na několika místech obce všechny čtyři vytipované podezřelé osoby. Jednalo se o tři cizince – jednu ženu a dva muže (ve věku 34, 44 a 38 let), a také o 27letou ženu ze Stříbra. Starší z mužů měl u sebe při zadržení přes 10 gramů bílé krystalické látky, která při provedeném testu reagovala jako pervitin. Součástí akce byly také domovní prohlídky a prohlídky jiných prostor a pozemků, při kterých policisté zajistili více než 25 gramů pervitinu a více než 600 gramů sušiny, která při provedeném testu na drogy reagovala jako THC. Kromě toho policisté zajistili také 7 digitálních vah, přibližně 4 000 euro, něco přes 100 tisíc korun a dvě funkční plynové pistole. Na základě provedených chemických rozborů, při kterých se určovala koncentrace účinné látky v zajištěných drogách, lze konstatovat, že se jednalo o velmi kvalitní pervitin.

Z provedeného šetření vyplývá, že starší z cizinců společně s 34letou cizinkou drogy distribuovali nejméně od listopadu loňského roku, a to v rámci celého Plzeňského kraje, kdy si vytvořili stálou klientelu. Mezi jejich pravidelné odběratele patřili i další dva podezřelí, kteří drogy následně prodávali zejména ve Stříbře. Na základě zjištěných informací kriminalisté odhadují, že prodej drog ze strany těchto distributorů byl v řádech kilogramů, a jejich zisk odhadují na několik milionů korun.

S ohledem na uvedené skutečnosti zahájil policejní komisař ve čtvrtek, tj. 20. listopadu 2014, trestní stíhání čtyř osob, které obvinil z pokračujícího zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Státnímu zástupci pak podal návrh na vzetí všech obviněných do vazby. O té rozhodne soud během soboty.

Inzerce