TOPlist

Kriminalisté zadrželi v Praze během jediného týdne 6 kapsářů

Pražští policisté úspěšně bojují s kapesními zloději. Během uplynulého týdne šest z nich odhalili a zadrželi buď přímo při činu, nebo bezprostředně poté.

Kriminalisté z prvního policejního obvodu byli tento týden zvláště úspěšní. Ve dvou dnech se jim během hlídkové činnosti zaměřené právě na tuto pouliční kriminalitu podařilo zadržet hned dvě dvojice přímo při činu. Obě zadržené skupiny postupovaly již známým způsobem. Vždy si vyhlédly hlouček asijských turistů, ve kterém si následně vytipovaly konkrétní oběť. Na tu se poté jeden z dvojice zezadu natlačil a ruku zakrytou nějakým předmětem či kusem oblečení zasunul do tašky své oběti. Druhý komplic toto jednání kryl svým tělem tak, aby případným svědkům omezil výhled na samotnou krádež. V jednom případě si nenechavá dvojice, konkrétně dvě ženy ve věku 45 a 17 let pocházející z Bosny a Hercegoviny, vyhlédly turistku v přeplněné tramvaji. Ve druhém případě se jednalo o smíšenou dvojici muže (28 let) a ženy (42 let) z Rumunska, kteří využili nepozornosti turistky kochající se českou památkou. Tři z těchto zadržených kapsářů byli ve zkráceném řízení předáni k soudu pro podezření ze spáchání trestného činu krádež. Ani mladistvá dívka se ale nevyhnula obvinění ze stejného trestného činu.

O další kapesní krádeži se policisté dozvěděli na základě oznámení poškozeného na linku 158. Na místo proto okamžitě vyjeli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kterým okradený muž sdělil, že se se svým kamarádem rozhodli věnovat stokorunu dvojici osob bez domova. Ihned poté se na ně ale doslova přilepila dvojice žen, která je začala osahávat a nabízet jim sexuální služby. Poté, co muži jejich nabídku odmítli, tak obě z místa odešly. Poškozený však vzápětí zjistil, že mu z kapsy zmizela peněženka. Policistům se podle popisu podařilo ženy zanedlouho vypátrat, zadržet a na základě svědectví dalších osob také a jednu z nich obvinit z trestného činu krádeže. Vzhledem k tomu, že se žena tohoto deliktu dopustila během tří let opakovaně, hrozí jí nyní až tříletý trest odnětí svobody. To ale není jediný úspěch zasahujících „péjáků“. Během kontroly osob bez domova, které byly svědky celé události, si totiž policisté všimli, že jedna z žen má u sebe cizí platební kartu. Na základě toho jí policisté zadrželi a převezli na služebnu, kde jí bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to jí nyní hrozí až dva roky vězení.

Poslední případ kapesní krádeže evidují kriminalisté na Praze 2. Ve středu okolo třetí ráno vyslal operační důstojník policisty z oddělení hlídkové služby na tramvajovou zastávku Jaromírova, kde podle oznámení náhodného svědka mělo dojít ke konfliktu mezi několika osobami. Jedna z účastnic incidentu poté hlídce sdělila, že se společně se svou kamarádkou zeptala na cestu přítomného mladíka, který jí však nepozorovaně během konverzace z kapsy odcizil peněženku. Když pak zanedlouho krádež zjistila, snažila se mladíka na místě zadržet do příjezdu policie. Podezřelý mladík se policistům k činu doznal a uvedl, že ještě před jejich příjezdem peněženku ze strachu odhodil na střechu autobusové zastávky, kde byla později také nalezena. Osmadvacetiletý mladík je navíc v tomto oboru velice zkušený. V minulosti už byl totiž 12 soudně trestán za krádeže, a proto mu také nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

Inzerce