TOPlist

Kriminalisté zadrželi dva recidivisty, kteří se v Praze vloupávali do přízemních bytů

Kriminalisté zadrželi dva muže, kteří se do bytů dostávali přes okno rozbité dlažební kostkou nebo kamenem.

Detektivové z 8. oddělení třetího policejního obvodu zadrželi v minulých dnech dva muže, kteří se od letošního dubna vloupali do devíti přízemních bytů na různých místech metropole. Převážně v noci nebo po setmění si vytipovali přízemní byt, rozbili okno dlažební kostkou nebo kamenem a vlezli dovnitř. Byt poté prohledali a většinou odcizili šperky, peníze, notebooky, fotoaparáty, ale nepohrdli ani sbírkou odznaků ve skleněné dóze nebo luxusní lahví koňaku. Navíc v dalších třech případech se jim nepodařilo do bytů dostat a odešli tak s nepořízenou.

Zkušenější recidivista má ovšem na svědomí ještě vloupání do bytu v Novoborské ulici na Proseku, odkud odcizil platební kartu a pak se s ní pokusil 15x bezúspěšně vybrat hotovost ze sedmi bankomatů. Snažil se tak přijít k téměř 120 tisícům, vybral ale jen pět tisíc korun. Celková škoda na odcizených věcech převyšuje 350 tisíc korun a na poškozeném majetku více než 50 tisíc korun.

Podle kriminalistů má dvojice bohatou trestní minulost. Starší recidivista už strávil ve vězení 16 let za majetkovou trestnou činnost a mladík byl v patnáctiměsíční podmínce od 5. listopadu za vloupání do bytu v Kytlické ulici na Praze 9.

Vyšetřovatel obvinil dvaapadesátiletého muže ze spáchání trestného činu krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci, neoprávněného opatření platebního prostředku a maření výkonu úředního rozhodnutí. Na území hlavního města Prahy se totiž pohyboval i přes zákaz soudu.

Jeho třiadvacetiletý „kolega“ si vyslechl obvinění ze spáchání stejných trestných činů s výjimkou maření výkonu úředního rozhodnutí. Ovšem u tohoto mladíka podal kriminalista státnímu zástupci podnět k návrhu na uvalení vazby, protože se těchto skutků dopouští opakovaně, je uživatelem pervitinu a prostředky na obživu získává výhradně trestnou činností. Soudce však vazbu neakceptoval a detektivové tak stíhají mladíka na svobodě.

Starší recidivista nakonec skončil ve věznici, kde si odpykává dvouletý trest odnětí svobody. Okresní soud v Trutnově totiž na muže vydal v srpnu příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody za krádež zahradního nářadí v budově obecního úřadu na Trutnovsku a porušení trestu zákazu pobytu v Praze.

Inzerce