TOPlist

Kriminalisté vyšetřují vraždu v Hostivaři, po pachateli pátrali policisté z SPJ i Zásahové jednotky

Pražská policie přijala v pátek ráno informaci o střelbě v garážích domu v ulici Velenovského v pražské Hostivaři, respektive v Záběhlicích.

Na místo vyjely nejbližší dostupné hlídky, včetně hlídek PMJ a družstev SPJ Praha vybavených balistickými vestami, přilbami a dlouhými střelnými zbraněmi.

V garáži bylo objeveno tělo mrtvého muže. Policisté ihned začali pátrat po pachateli vraždy. Kriminalisté začali zajišťovat potřebné stopy.

V průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že podezřelým z vraždy je 43letý Lukáš Borovan. Protože existovalo podezření, že může být ozbrojený a nebezpečný muž stále v domě, byla na místo přivolána Zásahová jednotka KŘP hl.m. Prahy. Vyšetřování případu si mezitím převzali kriminalisté 1. oddělení krajského ředitelství. Případ je prověřován pro podezření z trestného činu vraždy. Na místo dorazil také šéf tohoto oddělení, plk. Ing. Bc. Josef Mareš, který je jedním z nejlepších kriminalistů u nás.

Zásahová jednotka prohledala dům, nicméně podezřelého Borovana se nalézt nepodařilo. Okolí domu bylo v době zásahu zásahové jednotky zajištěno policisty z PMJ a SPJ Praha.

Hledaný Lukáš Borovan měl na sobě mít šedou bundu, žluté tričko, tmavé kalhoty, bílou kšiltovku a sportovní boty.

Kriminalisté se případem i nadále zabývají.

Inzerce