TOPlist

Kriminalisté odhalili malou pěstírnu konopí. Rozkryli i síť distribuce

Dva příbuzní muži nezávisle na sobě pěstovali konopí a distribuovali jej.

Kriminalisté z 2. oddělení obecné kriminality z Územního odboru Plzeň – venkov na základě vlastního šetření v obci Chotíkov odhalili pěstírnu konopí a pěstování konopí v malém měřítku, kdy se nedá plně mluvit o pěstírně. Tohoto jednání se měli dopustit dva příbuzní muži ve věku 27 a 34 let, kteří nezávisle na sobě v době od roku 2014 do 2015 pěstovali v odlišných prostorech rodinného domu a pozemku a prodávali konopí.

Muži jsou v příbuzenském stavu strýc a synovec. Mladší z dvojice si zařídil a pěstoval konopí ve větším měřítku, kdy lze říci, že se jednalo o plnohodnotnou pěstírnu konopí. Starší z dvojice spíše než pěstoval, tak látku marihuanu nakupoval a následně prodával. Muži konopí pěstovali za účelem získání psychotropní látky marihuany, kterou měli nejen pro vlastní potřebu, ale i pro následnou distribuci.

Hrozba až pětiletého trestu

Kriminalisté při provedených domovních prohlídkách u mužů zajistili určité množství sušiny konopí, které následně předali kriminalistům z odboru kriminalistické techniky a expertíz, kteří látku podrobili odbornému zkoumání.

Na základě zjištěných skutečností již mužům policisté sdělili obvinění ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za jehož spáchání jim hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

nprap. Ing. Jan Koželuh

Inzerce