TOPlist

Kriminalisté objasnili vraždu muže z Mělnicka, podezřelého z činu již zadrželi

Po více než dvou měsících intenzivního vyšetřování případu, kdy bylo v Dolních Beřkovicích nalezeno tělo mrtvého muže, mohou středočeští kriminalisté případ uzavřít.

Z trestného činu vraždy byl dne 4. června 2014 obviněn pětačtyřicetiletý muž z Mělnicka. Za takto závažný násilný trestný čin muži hrozí trest odnětí svobody ve výši deseti až osmnácti let.

Nedaleko plavební komory na Labi v Dolních Beřkovicích nalezl hrázný odpoledne dne 26. března 2014 tělo muže. Policisté poříčního oddělení a hasiči vytáhli tělo z vody na břeh. Na místo byli přivoláni také středočeští kriminalisté a soudní lékař, který tělo na místě ohledal.

Cizí zavinění nebylo možné na místě vyloučit, a proto byla nařízena soudní pitva. Bylo patrné, že tělo bylo ve vodě již delší dobu a tomu odpovídal také jeho stav.

Od samého prvopočátku jsme pracovali s třemi vyšetřovacími verzemi. Zda se mohlo jednat o nešťastnou náhodu, sebevraždu nebo zda se muž stal obětí násilného trestného činu. Žádnou z verzí jsme nemohli ihned vyloučit. V samotném počátku jsme neznali ani totožnost muže a neměli jsme mnoho informací, které by nám při vyšetřování pomohly.

Velmi intenzivní operativní činností středočeských kriminalistů, kteří postupně získávali informace a poznatky k dané osobě, jsme zjistili, že se jedná o muže z Benešovska. Tento se zdržoval nějakou dobu na Mělnicku. Policisté prohledávali také břehy a hledali každou maličkost, která by jim pomohla případ objasnit. Po více než dvou měsících můžeme případ uzavřít jako další případ objasněné vraždy ve Středočeském kraji.

[tiskovka]mjr. Bc. Štěpánka Zatloukalová
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce