TOPlist

Kriminalisté na drogové scéně zadrželi organizovanou skupinu

Úspěšná realizace proběhla na drogové scéně minulý týden na Břeclavsku. Kriminalisté měli již delší dobu rozpracovanou skupinku „pěstitelů“ – a jak se potvrdilo, jejich domněnky nebyly marné. Nepříjemné chvíle zažívali jednotliví členové organizované skupiny, když je brzy ráno probudili policisté, kteří měli od státního zástupce vydaný předběžný souhlas se zadržením. Na policejní stanici putovalo celkem šest zadržených. Jeden muž byl po provedení procesních úkonů propuštěn, ale dalších pět umístili policisté do cel. Byli mezi nimi čtyři muži a jedna žena.

Všech pět si vyslechlo obvinění ze spáchání zvlášť závažného zločinu neodvolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Za protiprávní jednání jim hrozí odnětí svobody od dvou do deseti let. Uvedená trestní sazba je zvýšena z toho důvodu, že se jedná o členy organizované skupiny. Policejní vyšetřovatel je obvinil, že již od roku 2013 do současné doby nedovoleně pěstovali a zpracovávali konopí, které je zařazeno mezi omamné látky. Jak se ukázalo, někteří si drogy opatřovali nejen pro sebe, ale měli i další odběratele.

Policisté provedli během minulého týdne čtyři domovní prohlídky na různých místech našeho regionu. Při realizaci narazili nejen na rostliny, ale i na sušenou rostlinnou hmotu a také zajistili věci sloužící k pěstování rostlin. Například v Mikulově objevili kromě venkovního „záhonku“ dokonce i vnitřní pěstírnu. Z těchto míst policejní vozidla odvážela přes 400 vzrostlých rostlin a 60 usušených. Nad průběhem celé realizace dohlížel osobně státní zástupce. Ukázalo se, že vytrvalá práce břeclavského TOXI týmu se opravdu vyplatila. Byla zadržena celá organizovaná skupina, v níž byli někteří dokonce v příbuzenském poměru. Během šetření vyšlo najevo, že pozemky k pěstování se nebáli pronajmout i na neexistující osobu.

K drogové problematice lze dodat, že břeclavští policisté se s tímto nešvarem potýkají stále častěji. Z posledních případů můžeme například zmínit obvinění 25letého muže z Břeclavi, který ve sklepě bytového domu přechovával větší množství rostlin konopí. Bohužel ani výroba pervitinu není v našem regionu nic neobvyklého. V polovině června jsme zadrželi dva podezřelé, a ti se budou za chemicky vyráběnou drogu zodpovídat před soudem. Pervitin „vařili“ na Mikulovsku a léky zajížděli nakupovat do Polska. Kromě toho, že drogy brali pro svoji potřebu, dodávali jednotlivé dávky i dalším uživatelům.

Inzerce