TOPlist

Kriminalisté dopadli pachatele, kteří se v Bohumíně vloupali do hasičské zbrojnice

Minulý týden policisté služby kriminální policie a vyšetřování po důkladné a precizní operativní práci zadrželi dva dvacetileté mladíky, kteří byli podezřelí ze spáchání majetkové trestné činnosti. Jeden z objasněných případů je mimo jiné i vloupání do objektu bohumínských dobrovolných hasičů.

Oběma zatím netrestaným mladým pachatelům bylo prokázáno, že v březnu letošního roku v obci Dolní Lutyně odcizili z volně přístupného pozemku benzínové čerpadlo.

Následující měsíc, v polovině dubna, v obci Dolní Lutyně odcizili motorovou terénní čtyřkolku.

Dále bylo pachatelům dokázáno, že v noci na 23. dubna v Bohumíně, městské části Šunychl, násilně vnikli do budovy hasičské zbrojnice.

Přilby, rukavice, kukly, radiostanice, kyslíkové bomby, boty, hadice, proudnice, svítilny a další věci. Dobrovolní hasiči přišli o výbavu v hodnotě přesahující 700 000 Kč.

Nadto jeden z mladíků v červnu v obci Dolní Lutyně odcizil z pozemku u rodinného domu motorovou štěpkovačku dřevní hmoty.

Celková škoda dosáhla hranice bezmála osmi set tisíc korun. Odcizené věci mladíci postupně prodávali přes internet. Část lupu se podařilo zajistit.

Inzerce