TOPlist

Kriminalisté dopadli lupiče z pražského Žižkova

Minulý týden v úterý došlo na Žižkově k loupežnému přepadení. Už o dva dny později, konkrétně ve čtvrtek v podvečer zadrželi kriminalisté pachatele.

Jen pro připomenutí. K loupežnému přepadení bankovní pobočky došlo v pravé poledne v ulici Jana Želivského. Pachatel nejprve namířil na pokladní pistoli a požadoval vydání finanční hotovosti. Jakmile peníze obdržel, nastříkal ženě do obličeje zřejmě pepřový sprej a odešel neznámo kam.

Kriminalistům druhého oddělení třetího policejního obvodu trvalo pouhé dva dny, než pachatele vypátrali a zadrželi v jedné obci na Chomutovsku. Nutno zmínit, že k vypátrání pachatele také přispěla média odvysíláním pátrací relace. Na jejím základě kriminalisté obdrželi dílčí poznatky, které zapadly do operativně pátrací mozaiky, a potvrdily dosavadní zjištění policistů. Při zadržení devatenáctiletého lupiče se kriminalistům podařilo zajistit jak část uloupené hotovosti, tak i oblečení a plynovou pistoli, tedy věci, které použil k loupežnému přepadení.

Vyšetřovatel mladíka obvinil z trestného činu loupeže, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

por. Mgr. Tomáš Hulan
tiskový mluvčí PČR

Inzerce