TOPlist

Kriminalisté 1. oddělení objasnili vraždu seniora v Letňanech

V souvislosti s vraždou v Letňanech detektivové z 1. oddělení pražského krajského ředitelství vyslechli během čtvrtku tři dívky, které se ukrývaly před policií a figurovaly v celostátním pátrání jako hledané.

Poté, co se dívky schovávaly u železniční trati v Litoměřicích, v nočních hodinách nejspíš pohár jejich trpělivosti přetekl a podle svých slov na sebe samy přivolaly policisty. Dívky na místě zadrželi strážníci MP Litoměřice. Pražští kriminalisté si pro ně přijeli na služebnu litoměřické policie a dívky následně putovaly do sídla kriminalistů v Kongresové ulici, kde s nimi dlouhé hodiny pracovali detektivové.

Nejen z výslechů vyplynulo, že dívky měly s mužem slovní konflikt, poté ho napadly a usmrtily. Aby navíc zahladily stopy, zapnuly plynový sporák, na který naházely hořlavé předměty a tím se pokusily založit požár.

Vyšetřovatelé nakonec obvinili ze spáchání trestného činu vraždy a obecného ohrožení osmnáctiletou ženu a ze spáchání provinění (vražda a obecné ohrožení) její dvě mladistvé kamarádky. Plnoleté dívce hrozí až osmnáctiletý pobyt za mřížemi, dvojici mladistvých pak trest poloviční.

Kriminalisté během dnešního dne podají státnímu zástupci podnět k návrhu na vzetí do vazby, o kterém bude rozhodovat soudce Obvodního soudu pro Prahu 9. S ohledem na počáteční fázi vyšetřování a zejména s přihlédnutím k věku obviněných, nebudeme sdělovat žádné bližší informace k případu!

Inzerce