TOPlist

Královsky hodoval v zamčené restauraci. Hrozí mu až dva roky za katrem

Takto by se ve zkratce dalo popsat jednání osmačtyřicetiletého muže, který vyjedl restauraci v ulici Mezibranská.

V té se nejprve nechal v noci na neděli zamknout, když se před personálem schoval na toaletě. Jakmile byl v restauraci sám, začal si užívat. Doslova prošmejdil, co se dalo.

Při tom si přisvojil různé věci, které našel jak na baru, tak ve skříňkách zaměstnanců. Za vděk vzal například drobnými mincemi různých zahraničních měn, šálkem na kávu, konvičkou na smetanu. Nepohrdl ale ani kuchařskými kalhotami, obnošeným svetrem, nebo dámskou košilí, či tričkem.

Do tašky si také na cestu přibalil potraviny v podobě jahodového dortíku a lahve piva. Takto připraven na odchod si zbytek noci užil ve velkém.

Hodoval, ochutnal ode všeho

Lze říci, že hodoval jako král. Při šmejdění totiž našel předpřipravené potraviny na druhý den. Konkrétně šest pečených hus (každá vážila téměř 5 kg), tři kachny, „čtyřlitrovku“ okurek, šest kilových balení husího sádla a jater, balení máku, několik balení másla a další.

Všechny tyto pochutiny nejenže rozbalil, ale každou jednu i částečně ochutnal a poté odhodil. A aby bylo královské hodování kompletně dokonáno, vše zapil několika lahvemi dobrého vína a jiných nápojů.

Nezbylo, než dobře najezený, nechat se vysvobodit personálem

Jenže ouha. Posléze si labužník uvědomil, že vlastně nemá z restaurace jak odejít. A proto trpělivě vyčkal příchodu personálu, kterého se dočkal přibližně v devět hodin ráno.

První, kdo vlastně gurmána vysvobodil, byla uklízečka, která samozřejmě na nic nečekala a na místo přivolala policisty.

Ti osmačtyřicetiletého muže zadrželi a posléze obvinili z trestných činů krádež a poškození cizí věci, neboť svým hodováním způsobil škodu dosahující téměř dvacet tisíc korun.

V případě odsouzení hrozí mlsounovi trest odnětí svobody až na dva roky.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce