TOPlist

Královéhradečtí celníci překazili další nelegální dovoz léků používaných k výrobě drog

Dne 8. dubna ve večerních hodinách objevila hlídka královéhradeckých celníků na Trutnovsku 4 802 tablet léku CIRRUS. Léky přepravoval Čech společně se Slovákem v osobním vozidle české imatrikulace.

Hlídka mobilního dohledu zastavila vytipované osobní vozidlo, ve kterém cestovali dva muži ve věku čtyřiatřicet a třiatřicet let. Na obvyklou otázku celníka, zda dováží nějaké zboží, oba shodně odpověděli, že nikoliv.

Při důkladné kontrole automobilu celníci našli v zavazadlovém prostoru tašku s 343 krabičkami léku CIRRUS balených po 14 tabletách s obsahem 120 mg pseudoefedrinu v jedné tabletě. Z takového množství by se dalo vyrobit bezmála půl kilogramu drogy.

Královéhradečtí celníci řešili obdobný případ dne 4. dubna na Náchodsku.

V tomto roce celníci v Královéhradeckém kraji evidují celkem devět obdobných případů, při kterých zajistili bezmála 19 000 tablet těchto medikamentů, které se zneužívají k výrobě pervitinu.

Případ byl předán Policii ČR, která ho dále šetří pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami, za který hrozí trest odnětí svobody v délce trvání jednoho roku až pěti let.

Inzerce