TOPlist

Kradli v Jičíně, za pár dnů už si vyslechli rozsudek soudu

Řeč je o dvou mužích z Přerovska ve věku 33 a 20 let, kteří se v neděli 15. května dopustili v Jičíně krádeže.

Bylo krátce po čtrnácté hodině, když poblíž křižovatky ulic Prachovská a Markova potkali svoji oběť. Jednalo se o čtyřiapadesátiletého muže, kterého pozdravili a kterého mladší z nich začal objímat a přitom mu z kapsy kalhot vytáhl peněženku. Muž to zaregistroval a začal na něj křičet, co to dělá, že to je jeho peněženka. Přitom ho ještě chytil za ruku a snažil se mu peněženku  vytrhnout. Do toho se vložil i druhý muž, který do poškozeného strčil, až upadl na zem. Poté oba útočníci  utekli směrem na Turnov. Incidentu si všiml náhodný kolemjdoucí, který oba muže pronásledoval až k nedaleké ubytovně, do které vešli. Oba zde totiž byli ubytovaní.

Vše oznámil na linku 158

Mezitím poškozený vše oznámil na linku 158. Na místo okamžitě vyjeli policisté, kteří oba muže na ubytovně vypátrali a následně převezli na policejní služebnu, kde se starší z nich hned ke všemu přiznal. Mladší chvíli zapíral, ale nakonec i on šel s pravdou ven. Oba shodně popsali, jak peněženku cestou odhodili do křoví, kde ji později policisté našli.

Tříletý zákaz v okrese Jičín a podmínka

Policejní komisař oběma sdělil ve zkráceném přípravném řízení podezření z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což jim hrozily až dva roky vězení.

Trest však nakonec tak přísný nebyl.  Ve středu 18. května se  případem zabýval soudce Okresního soudu v Jičíně, který mužům uložil tříletý zákaz pobytu na okrese Jičín a dále trest odnětí svobody na deset měsíců s podmíněným odkladem na tři roky.

por. Hana Klečalová, DiS.

Ilustrační foto

Inzerce