TOPlist

Kradla v šatnách a i ve skladu obchodu. Pak nezapírala…

Nepoučitelná mladá žena stráví Vánoce ve vazbě. Ani šest předchozích odsuzujících rozhodnutí během dvou let a trestní stíhání ji nezastavilo, aby přestala brát cizí věci.

Podle obvinění, které si vyslechla ve středu, měla v červenci letošního roku vstoupit nezamčenými dveřmi do skladu prodejny. Zde z volně odložené kabelky údajně odcizila mobilní telefon a z peněženky finanční hotovost. Toto měla zopakovat v několika dalších provozovnách na území regionu Svitavska a Orlickoústecka. V jednom případě také porušila domovní svobodu. Pootevřenými dveřmi vešla do domu a v chodbě měla odcizit z příruční tašky pánskou peněženku s hotovostí. Vyrušil ji majitel.

Když dostala předvolání, už nezapírala

Kolegům z obvodního oddělení a z kriminální policie se podařilo během vyšetřování zjistit, kdo by mohl být za tyto činy zodpovědný  a ženu předvolali k výslechu. Nezapírala.

Na základě důkazů byla osmadvacetiletá žena policejním komisařem obviněná z přečinů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněného padělání a pozměňování platebního prostředku. Pokud se její vina u soudu prokáže, může být odsouzena až k tříletému vězení. (ilustrační foto PČR)

por. Mgr. Hana Kaizarová

Inzerce