TOPlist

Krádeže vloupáním do vozidel v Hradci Králové objasněny

Policisté v těchto dnech sdělili podezření z krádeže dvěma 19letým studentům z Hradce Králové. Mladíci  jsou důvodně podezřelí, že začátkem února v době od 3:00 do 4:00 společně postupně vnikli do celkem šesti zaparkovaných vozidel na Slezském Předměstí v Hradci Králové, přičemž do dalších tří se o to neúspěšně pokusili.

Jeden překonával, druhý hlídal

Mezitím co jeden překonával vozidlo, druhý hlídal okolí. Z vozidel měli poté odcizit různé věci. Majitelům se například ztratily kanystry se zimní směsí do ostřikovačů, autolékárnička, měřící přístroj na pneumatiky, autorádio, různé nářadí, pánské pracovní boty nebo plastová přepravka s prázdnými lahvemi od piva. Druhý z mladíků je navíc podezřelý, že v polovině měsíce ledna vnikl do tří garáží v ul. Zemědělská, ze kterých měl majitelům odcizit různé věci – nářadí, fotoaparát, měděný drát o hmotnosti 5kg nebo reflexní vestu.

Škoda skoro za 30 tisíc korun

Z jedné garáže měl dokonce odcizit motocykl zn. Jawa 250 v hodnotě 20 tisíc korun, 3 elektromotory a dětskou autodráhu a věci následně prodat za částku 3 tisíce korun. Celkově tak měla tato dvojice podle dosavadního šetření způsobit škodu vyčíslenou na téměř 30 tisíc korun.

Odhaleno za přispění veřejnosti

Policisté případy odhalili za přispění veřejnosti, kdy na toto protiprávní jednání upozornili bezprostředně po činu náhodní svědci, kteří nezůstali lhostejní a zavolali na tísňovou linku policie. Oba mladíci se k činům později přiznali a nad svým jednáním projevili lítost. Za krádeže jim tak hrozí až 2 letý pobyt za mřížemi.

por. Mgr. Lenka Burýšková

Ilustrační foto

Inzerce