TOPlist

Krádeže lodních motorů vyšetřují nyní policisté na Praze-východ

Dva letošní případy vloupání do opravárenských a skladovacích hal na Slapech šetří kriminalisté z územního odboru

Ke zmiňovaným případům vloupání došlo v obci Slapy v rozmezí čtrnácti dnů, kdy k prvnímu případu došlo o víkendu od sobotních večerních hodin 30. ledna do pondělního rána 1. února letošního roku. Pachatel nejprve násilně překonal uzamčená plechová vrata a po následném vniknutí do objektu z haly a z přilehlého přístřešku odcizil šest lodních motorů, dvě převodovky, jakož i další nářadí a příslušenství, čímž způsobil škodu dosahující částky 900 tisíc korun.

Kradlo se i v noci přesně před týdnem

Druhý případ se odehrál téměř podle stejného scénáře. Pachatel v průběhu noci z pátku 12. února na sobotu 13. února nejprve násilně překonal uzamčenou vstupní bránu oplocení pozemku a uzamčená plechová vrata haly, vnikl dovnitř a následně z ní odcizil 16 lodních motorů různých značek a různé nářadí v celkové hodnotě 750 tisíc korun.

Kriminalisté se případům intenzivně věnují a snaží se zjistit co nejvíce jakýkoliv poznatků, které by vedly k jejich objasnění. Z tohoto důvodu se touto cestou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim přihlásili případní svědci, kteří se v této lokalitě pohybovali v inkriminovaných dobách a mohli si povšimnout nějakých podezřelých vozidel, osob či jiných okolností.

Kdokoli něco ví, může být policistům užitečný

Veškeré poznatky k těmto případům mohou občané sdělit kriminalistům osobně přímo na služebně obvodního oddělení v Jílovém u Prahy nebo je mohou zavolat na telefon: 702 207 609, případně prostřednictvím bezplatné linky 158 tísňového volání Policie České republiky.

nprap. Bc. Zdeněk Chalupa

Foto PČR

Inzerce