TOPlist

Konec krádeží aut v Krkonoších? „Autaři“ zadrženi a obviněni!


Policisté ze Špindlerova Mlýna a z Vrchlabí v sobotu ráno (19. 3. 2016) zadrželi dva cizince ve věku 23 a 28 let, proti kterým ještě ten den policejní komisař zahájil trestní stíhání.  Obviněným mladíkům je kladeno za vinu, že z pátka na sobotu odcizili ze Špindlerova Mlýna dvě vozidla v hodnotě necelých 700 tisíc korun.

Policejní hlídky pohotově zareagovaly

Operační důstojník v sobotu před třetí hodinou ranní přijal oznámení o krádeži vozidla Volkswagen Transporter červené barvy ve Špindlerově Mlýně. Na toto oznámení pohotově zareagovaly policejní hlídky, které vyrazily směrem na hory. Toto se vyplatilo, jelikož zanedlouho jedna z hlídek míjela kradené vozidlo. Otočila se za ním a začala jej pronásledovat. Řidič však nereagoval pokynu k zastavení a ujížděl až do Hořejšího Vrchlabí. Tam vozidlo odstavil a utekl. Policisté ho začali pronásledovat.

V tu dobu zaujali pozici u kradeného vozu policisté ze Špindlerova Mlýna a Hostinného. Jedna hlídka pomáhala s pronásledováním řidiče a druhá kontrolovala projíždějící vozidla.

Oba „výtečníci“ zadrženi

Kolem páté hodiny ranní se k hlídce ze směru od Špindlerova Mlýna přiřítilo vozidlo Volkswagen Multivan černé barvy. Řidič s vozidlem před hlídkou odbočil přes most, tam zastavil a dal se na útěk. Díky výborné policejní spolupráci všech zasahujících policistů se podařilo oba gaunery zadržet. Po řádném zadokumentování kriminalisté k rukám státního zástupce v neděli 20. března 2016 zaslali podmět na návrh vzetí „autařů“ do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově v pondělí 21. března 2016 rozhodl o tom, že oba muži budou stíháni vazebně.

V případě prokázání viny jim hrozí až pět let ve vězení.

Pátrání po dalších dvou vozidlech

Trutnovská policie v současné době pátrá po dalších dvou vozidlech registrační značky 3E8 9048 (VW Golf červené metalízy) a 3J7 6333 (Audi A4 černé metalízy), která v průběhu páteční noci rovněž zmizela z volně přístupných parkovišť ve Špindlerově Mlýně. Po těchto dopravních prostředcích intenzivně pátráme!

Trutnovská policie tímto žádá všechny občany, kteří by mohli napomoci k objasnění krádeží vozidel, nechť nás prosím kontaktují na bezplatné lince 158.

nprap. Pižlová Šárka, DiS.

Inzerce