TOPlist

Klatovsko – Jihočeští a Plzenští policisté pronásledovali osobní vozidlo, na kterém byly umístěny odcizené registrační značky

28.10 v obci Katovice v Jihočeském kraji v odpoledních hodinách chtěla zastavit hlídka policistů předepsaným způsobem osobní motorové vozidlo tovární značky VW Golf pro podezření z předchozí majetkové trestné činnosti. Policisté zjistili, že na voze jsou umístěny odcizené registrační značky. Řidič dotčeného vozidla na pokyny policistů nereagoval a začal ujíždět směrem na kašperskohorsko. Policisté začali daný vůz pronásledovat.

Do pronásledování se ve spolupráci s operačním důstojníkem zapojily nejen hlídky jihočeské, ale také hlídky z Plzeňského kraje. Při pronásledování nebezpečně ujíždějícího osobního vozu nakonec jihočeští policisté použili donucovací prostředek varovný výstřel a provedli dva zátarasy se služebním vozidlem. Řidič nerespektoval ani jeden z pokynů policistů k zastavení vozidla a pokračoval dál ve své riskantní jízdě až do obce Bukovník, kam vjel do tamní slepé uličky. Vzhledem k tomu, že se řidič hlídce nechtěl vzdát, musel se s vozidlem otočit a při výjezdu ze slepé komunikace ohrozil jihočeské policisty, kteří opětovně dávali řidiči pokyny k zastavení. Šofér ani tyto pokyny nerespektoval a s vozem najel na policejní hlídku, která v poslední chvíli musela uskočit, a následně policisté použili služební zbraň a snažili se průstřelem pneumatik ukončit jízdu. I přesto podezřelý řidič dále ujížděl směrem k obci Damětice, kde byl vytvořen policisty zátaras, který se snažil podezřelý šofér riskantním způsobem s vozidlem prorazit a svým protiprávním jednáním policisty opět ohrozil na životě. Policisté společně po řidiči a voze pátrali a v obci Frymburk nalezli vozidlo odstavené. Bezprostředně poté byl řidič dopaden sušickou a kašperskohorskou policejní hlídkou a zadržen. Jednalo se o 58letého muže.

U podezřelého byla provedena dechová zkouška na zjištění alkoholu v dechu s pozitivním výsledkem, a to 0,14 promile. Muž se dobrovolně podrobil orientačnímu testu na zjištění přítomnosti omamných nebo psychotropních látek s negativním výsledkem. Policisté následně podezřelého muže eskortovali do policejní cely.  Při pronásledování nedošlo k žádnému zranění policistů ani podezřelého muže. Dále bylo zjištěno, že se jedná o osobu, která má za sebou bohatou trestní minulost a za obdobnou trestnou činnost již byla v minulosti pravomocně odsouzena. Klatovští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a případem se dále ve spolupráci s jihočeskými kriminalisty zabývají.

Inzerce