TOPlist

Kladenští policisté přistihli tři opilé řidiče za volantem

Nadýchali více jak dvě promile, jeden z nich naboural, další neměl řidičské oprávnění.

Všechny řidiče kontrolovali policisté v pondělí, 15. září 2014, ve večerních hodinách v Kladně.

K prvnímu případu byla policejní hlídka vysána operačním důstojníkem po půl desáté. Na linku 158 bylo nahlášeno, že v Kladně na kruhovém objezdu na křižovatce ulic Ke Stadionu, Fr. Kloze a Amálská došlo k dopravní nehodě. Osmatřicetiletý řidič osobního automobilu Citroen Berlingo jedoucí po ulici Ke Stadionu směrem k ulici ČSA narazil do středu kruhového objezdu. Po nehodě opustil vozidlo a snažil se z místa nehody odejít. V tom mu zabránili přivolaní policisté, kteří u šoféra provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Muž nadýchal 2,41 promile. Následně byl převezen do kladenské nemocnice k odběru biologického materiálu a poté putoval do policejní cely.

Druhého opilce za volantem řešili policisté po třiadvacáté hodině v Unhošťské ulici v Kladně Kročehlavech. Třicetiletý muž usedl za volant automobilu FIAT Seicento i přesto, že provedená dechová zkouška ukázala, že před jízdou požil alkoholické nápoje. Displej přístroje ukázal hodnotu 2,9 promile. Navíc bylo zjištěno, že při předchozí jízdě nacouval do zaparkovaného automobilu, kterému poškodil blatník. I tento hříšník putoval nejprve do kladenské nemocnice, kde mu byla odebrána krev na provedení testu a následně byl eskortován po cely předběžného zadržení.

Poslední skutek řešili policisté po půl dvanácté ve Vrchlického ulici v Kladně. Nejprve kontrolovala řidiče hlídka městské policie. Když začal být šofér agresivní, přivolali strážníci policisty. Ti na místě provedli dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem. V tomto případě byla naměřena hodnota 2,56 promile. Následnou lustrací bylo navíc zjištěno, že čtyřiašedesátiletý muž nevlastní řidičské oprávnění pro žádný motorový prostředek. I tento výtečník putoval nejprve do zdravotnického zařízení, kde mu byl odebrán biologický materiál a poté následoval ostatní hříšníky do policejní cely.

Všichni výše zmiňovaní jsou nyní podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Muži, který spáchal dopravní nehodu, hrozí trest odnětí svobody až na tři roky, dva zbývající mohou jít za mříže až na jeden rok.

[tiskovka]nprap. Michaela Nováková
tisková mluvčí PČR[/tiskovka]

Inzerce