TOPlist

Kladenští policisté dopadli mladíka, který sjel s autem ze srázu a od nehody utekl

K dopravní nehodě došlo v sobotu půl hodiny po půlnoci. Dvacetiletý řidič automobilu VW Passat jedoucí po silnici č. 1/61 v katastru obce Kladno za křižovatkou Boroviny ve směru na Buštěhrad nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a na rovném úseku silnice po projetí mírné pravotočivé zatáčky nezvládl řízení a vyjel vlevo mimo komunikaci.

Zde projel přes náletové dřeviny a s automobilem sjel do rokle, kde se vozidlo převrátilo na bok. Mladík z místa nehody utekl. Vypátrat se ho podařilo před domem u trvalého bydliště. Tam se také policistům doznal, že výše zmiňované vozidlo řídil a způsobil pod vlivem alkoholu dopravní nehodu.

Byla provedena zkouška na alkohol s výsledkem 1,48 promile. Šofér byl převezen na vyšetření do kladenské nemocnice, kde byl následně hospitalizován. Škoda byla vyčíslena na 150 000,- Kč. Provedenou lustrací bylo navíc zjištěno, že vozidlo má neplatnou technickou kontrolu a emise.

Muž nyní čelí podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Inzerce