TOPlist

Ke spolupráci přiměl nakonec střelce na Zlínsku až vyjednavač

Včera dopoledne došlo v jednom z bytů v Napajedlech při výkonu exekutorské činnosti ke střelbě. Nikdo nebyl zraněn. Podezřelý střelec byl do hodiny zadržen. Šestačtyřicetiletý zadržený je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu.

Manévry rozhýbal telefonát exekutorů

Informaci o střelbě v jednom z bytů v Napajedlech policie na lince 158 přijala krátce po deváté hodině dopoledne od exekutorů, kterým se podařilo bez jakýchkoli zranění z bytu šestačtyřicetiletého střelce utéct. Na místo vyjelo několik policejní hlídek z odděleních v rámci kraje, psovod, policisté z pohotovostního a eskortního oddělení, městská policie, pyrotechnici a rovněž byla povolána zásahová jednotka z Brna.

Policisté okolí místa činu označili policejní páskou tak, aby byla zajištěna bezpečnost lidí. Na místo se neprodleně dostavil i policejní vyjednavač, který odvedl výbornou práci. Muž se totiž v bytě uzamkl, vyjednavač se s ním snažil zkontaktovat nejprve přes dveře, ale nakonec se podařilo s mužem navázat kontakt až přes balkon z vedlejšího bytu. Po chvíli vyjednávání muž začal spolupracovat a vydal zbraň přes balkon vyjednavači a rovněž na jeho pokyn šel ke dveřím a dveře bytu odemkl. Po hodině od oznámení o střelbě tak policisté muže zadrželi a odvezli do policejní cely.

Muž byl držitelem zbrojního průkazu

Na místě pracovali kriminalisté, kteří provedli důkladné ohledání místa činu. V bytě našli podezřelý předmět, u kterého bylo nutné provést odborné pyrotechnické ohledání. Výsledek pyrotechnického zkoumání byl negativní.

V průběhu vyšetřování se zjistilo, že muž je držitelem zbrojního průkazu, ovšem zda střílel z legálně držené pistole, policisté v současné době zjišťují.

Kriminalisté na případu nadále pracují. Zadržený muž je podezřelý z trestného činu vyhrožování s cílem působit na úřední osobu s trestní sazbou do pěti let.

mjr. Mgr. Lenka Javorková

Foto: PČR

Inzerce