TOPlist

Katalyzátory kradl v Karviné a Českém Těšíně, pak je prodával


V těchto dnech policejní komisař zahájil trestní stíhání proti 31letému muži (PL) a obvinil ho ze spáchání přečinu krádež a poškození cizí věci. Obvinění obsahuje celkem sedm skutků krádeží součástí automobilů. Cizinec se specializoval na katalyzátory. Za lupem dojížděl do Českého Těšína a Karviné.

Zpočátku, v lednu letošního roku, na parkovištích městských sídlišť si vytipoval dvě vozidla Mercedes Benz Sprinter a Citroen Berlingo. U vozidel pomocí elektrické brusky z výfukové soustavy demontoval a odnesl katalyzátory. V únoru, znovu v Českém Těšíně na ulici Polní, stejným způsobem odcizil katalyzátor z vozidla Seat Alhambra.

Pohyboval se po karvinských parkovištích

V dubnu už se pohyboval po karvinských parkovištích. V městské části Hranice si vytipoval osobní vozidlo Mercedes 190E. Opětovně z výfukového potrubí vozidla násilně demontoval katalyzátor. Na začátku měsíce května na ulici ČSA jeho pozornost se zaměřila na osobní vozidlo Škoda Octavia. Bruskou poškodil část výfuku, ale katalyzátor se mu odcizit nepodařilo.

O několik dní později, v městské části Hranice, stejným způsobem katalyzátor odcizil z osobního vozidla Honda Civic. Ještě tentýž den se pokusil odcizit katalyzátor i z vozidla Kia Caarnival, což se mu nepodařilo. Celková škoda způsobená odcizením a poškozením vozidel je bezmála 65 000 Kč.

por. Mgr. Zlatuše Viačková

Ilustrační foto

Inzerce