TOPlist

Karvinští strážníci zadrželi mladíky, kteří při rvačce poškodili cizí auto

Karvinská Městská policie přijala prostřednictvím tísňové linky informaci o rvačce dvou osob v Závodní ulici v Karviné – Novém Městě.

Na místo okamžitě vyrazila nejbližší hlídka Městské policie. Jakmile strážníci na peroucí se mladíky narazili, přijalo operační středisko informaci o tom, že dotyční měli při šarvátce poškodit zaparkované auto.

Protože se na místě rvali dva mladíci a byl u nich také jejich kamarád, který měl tendenci se vměšovat strážníkům do zákroku, byly na místo vyžádány posily. Postupně dorazily tři hlídky MP Karviná, psovodka MP Karviná, hlídka OO PČR Karviná 1 a družstvo SPJ Moravskoslezského kraje, které náhodou projíždělo okolo.

Strážníci zajistili opodál stojící vozidlo, které mělo prokopnutý pravý přední blatník a část kapoty. Po příjezdu hlídky PČR byla věc předána do jejich rukou. Oba mladíci skončili na protialkoholní záchytné stanici, a to z důvodu silné podnapilosti. Hned ráno byli předvedeni na obvodní oddělení pro podezření z trestného činu.

Hlídka SPJ Moravskoslezského kraje, která byla na místě, byla vyslána k hlášenému pokusu o vloupání do vozidla. Pokus provedl pachatel jen několik desítek metrů od místa, kde stály policejní hlídky. Policisté z SPJ na místě omezili na osobní svobodě podezřelého muže.

Jak bylo později zjištěno, recidivista otrhl ze zaparkovaného auta stěrač, kterým se pokusil vloupat do interiéru vozu. Ještě než to stihl, mu na rukou „přistála“ pouta.

Inzerce