TOPlist

Karvinským strážníkům se nezdála jízda řidiče Hyundaie, po „dvou malých pivech“ nadýchal 1,13 promile

Hlídka MP Karviná prováděla kontrolní činnost v Karviné – Darkově, kde si na ulici Lázeňské strážníci všimli červeného vozidla značky Hyundai, které vyjíždělo od jednoho z obytných domů a pokračovalo v jízdě směrem po ul. Karola Sliwky do Karviné-Fryštátu. Strážníci se se služebním vozidlem zařadili za něj a v běžném provozu pokračovali v jízdě. Během ní si všimli, že se řidič vozu před nimi se dopustil několika přestupků, když přejížděl bezdůvodně do protisměru, neudržel přímý směr jízdy, nepoužil směrového světla při objíždění cyklisty a při odbočování a podobně.

Vzhledem k uvedeným skutečnostem a stylu jízdy řidiče vozidla Hyundai pojali strážníci podezření, že je pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek. Předjeli jej proto a předpisovým způsobem zastavovali. Řidič vozidla Hyundai však zastavil až po asi 500 metrech další jízdy.

37 letý řidič strážníkům přiznal, že před jízdou požil asi dvě malá piva. Opakovanými testy na přítomnost alkoholu v dechu byla zjištěna stále se zvyšující hladina alkoholu – 1,13 ‰.

Podnapilost řidiče následně potvrdila i přivolaná hlídka Policie ČR, která věc převzala k dalšímu šetření.

Inzerce