TOPlist

Karvinská policie dopadla trojici zlodějů aut, k dopadení pomohla náhodná silniční kontrola

V tomto týdnu policisté karvinského obvodního oddělení zastavili k běžné silniční kontrole osobní vozidlo Daewoo Matiz. Lustrací a kontrolou zjistili, že vozidlo bylo odcizeno na území Polské republiky. Řidič i spolujezdkyně žena (21) byli zadrženi a převezeni k podání vysvětlení.

Policisté postupně dvěma mužům ve věku 28 a 35 let a jedné mladé ženě z Karviné prokázali několik krádeží.

Mladší pachatel (28) na začátku června na území Polské republiky odcizil osobní vozidlo Daewoo Matiz. O pár dní později odcizené vozidlo prodal staršímu komplicovi za 2 000 Kč. Další vozidlo odcizil minulý víkend. Opětovně na území Polské republiky odcizil osobní vozidlo Fiat Cinquento. O dva dny později byl automobil nalezen odstaven na Sportovní ulici v karvinské městské části Nové Město. A v den zadržení pachatel odcizil na území Polské republiky nákladní vozidlo Mercedes Benz 208 a zaparkoval na ulici Za Panelárnou v karvinské městské části Nové Město.

Proti pachateli bylo zahájeno trestní stíhání a sděleno obvinění ze spáchání přečinu krádež, pokračujícího přečinu neoprávněné užívání cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Pachatel měl nastoupit do výkonu trestu za jinou trestnou činnost, nicméně bez závažných důvodů tak neučinil. V květnu letošního roku byl Okresním soudem v Karviné pravomocně odsouzen pro přečin krádež k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání 9 měsíců nepodmíněně.

Starší komplic
Pachateli ve věku 35 let bylo prokázáno, že zakoupil za částku ve výši 2 000 Kč osobní vozidlo Daewoo Matiz i přesto, že vozidlo bylo odcizeno a on si toho byl vědom. Dále mu bylo prokázáno, že společně s 21letou dívkou v jedné karvinské restauraci využili spánku hosta a odcizili mu peněženku. Muž přišel o platební kartu, hotovost ve výši 10 000 Kč, doklady a mobilní telefon. Dvojice později odjela do Havířova, kde se v jedné prodejně muž pokusil bezkontaktní kartou zaplatit nákup.

Pachatel se krádeží dopustil i přesto, že byl trestním příkazem odsouzen pro přečin krádež k trestu odnětí svobody v trvání 7 měsíců a trest mu byl odložen na zkušební dobu do konce roku 2016.

Inzerce