TOPlist

Karlovarsko: za podvod a zpronevěru mu hrozí až pětiletý trest


Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality v Karlových Varech zahájili trestní stíhání 39letého muže z České Lípy, kterého obvinili ze spáchání přečinů podvod a zpronevěra.

Obviněný muž si měl nejprve na začátku prosince roku 2014 a v lednu roku 2015 zapůjčit od 60letého muže finanční částku kolem 210 tisíc korun, kdy mu uvedl smyšlenou záminku, že peníze potřebuje na vybudování střechy rodinného domu svých zákazníků. Přičemž peníze na zhotovení střechy již od svých zákazníků obdržel. Peníze si půjčil i přesto, že věděl, že je nebude moci v dohodnutém termínu vrátit vzhledem k dalším finančním závazkům.

Peníze si ponechal pro vlastní potřebu

Během dubna roku 2015 pak jako podnikající fyzická osoba odebral na základě kupní smlouvy od prodávající společnosti stavební materiál, který následně prodal svým zákazníkům, pro něž realizoval stavební zakázku a kteří mu za materiál i za práci již zaplatili. Peníze z prodeje si ponechal pro vlastní potřebu, aniž by faktury za materiál prodávající společnosti zaplatil.

Odebral stavební materiál

Během října a listopadu téhož roku obdobným způsobem odebral od jiné prodávající společnosti stavební materiál, který také prodal svým zákazníkům, pro něž realizoval zakázku, a kteří mu také za materiál i za práci zaplatili. Peníze opět nepoužil na zaplacení faktur, nýbrž si je ponechal pro vlastní potřebu.

Celkem tak všem poškozeným způsobil škodu přesahující 350 tisíc korun. Za podvod a zpronevěru mu tak ve třetím odstavci hrozí v případě prokázání viny až pětiletý trest odnětí svobody za způsobenou větší škodu.

nprap. Zuzana Týřová

Inzerce