TOPlist

Kapsáři v hlavním městě svátky nedrželi

Hned osm nenechavců zadrželi v posledních dnech kriminalisté z prvního policejního obvodu.

Prodloužený víkend vylákal do ulic hlavního města větší počet turistů, než bývá o standardních víkendech běžné. Tuto skutečnost měli na zřeteli i kriminalisté z takzvaného kapsa týmu, tedy sedmého oddělení obecné kriminalisty prvního policejního obvodu. A vyplatilo se.

Jeden z případů řešili zmiňovaní kriminalisté například na Zámeckých schodech. Tam si chorvatsky hovořící mladík a dívka (16, 21) vyhlédli zjevně zahraničního turistu. Toho chvíli pozorovali přes rozevřenou turistickou mapu a poté „zaútočili“.

Dívka se na poškozeného natlačila

Na poškozeného se dívka natlačila a při tom mu prošacovala jeho příruční zavazadlo. Z toho postupně vytáhla dvě bankovky, které si promptně strčila do kapsy svých kalhot. Její souputník se při tom rozhlížel po okolí a lidsky řečeno dával bacha, ale špatně. Zjevně si totiž nevšiml, že je po určitou dobu pozorují dvě kriminalistky v civilu, které je také o chvilku později zadržely i s lupem.

Oba zadržení skončili na policejní služebně, kde je čekala hned dvě nemilá překvapení. Jedno spočívalo samozřejmě ve sdělení obvinění pro trestný čin krádeže, druhé pak ve zjištění, o kolik ve skutečnosti poškozeného okradli.

Celkově ukradli 60 tisíc korun

Podle nominální hodnoty cizích bankovek si mohli zadržení nenechavci připadat jako boháči, neboť v součtu ukradli 60.000,-. Avšak jak nemilé bylo zjištění, když zjistili, že po přepočtu na českou měnu ve skutečnosti odcizili něco málo pře sto korun. Nicméně i tak se dopustili trestného činu.

Druhý podobný případ řešili shora zmiňovaní kriminalisté v ulici Melantrichova. Tam si poškozenou vyhlédla trojice tentokrát Rumunů (21, 27, 41).

Ti se rozhodli ukrást ženě věci z batohu, který měla na zádech. Jeden z mužů se proto jal batoh rozepnout a prohledat. Ostatní dva mu při tom dělali takzvanou zeď.

Pokus o krádež zeregistrovali i detektivové

K jejich smůle si ale poškozená pokusu o vykradení batohu všimla, proto se Rumuni začali tvářit, jako že oni vlastně nedělají nic špatného. Netušili ale, že krom poškozené zaregistrovali pokus o krádež i detektivové z kapsa týmu. A ti na nic nečekali, trojici zadrželi a předvedli na policejní služebnu.

Tam jim vyšetřovatel sdělil obvinění z trestného činu krádež a umístil je do policejní cely. Za trestný čin krádeže hrozí obviněným trest odnětí svobody až na dva roky, mladistvému pak trest poloviční.

por. Mgr. Tomáš Hulan

Inzerce