TOPlist

Kamion strhl v pražských Nuslích troleje a ujel do centra, tam ho vypátrali policisté

Dvě hodiny po půlnoci volal na tísňovou linku svědek, že pod přemostěním na křižovatce ulic Jaromírova a Sekaninova v Praze strhl kamion s návěsem tramvajové troleje, řidič ovšem nezastavil a ujížděl směrem do centra.

Za nákladním autem vyjelo několik hlídek z okolí a po šesti minutách se podařilo policistům z místního oddělení na Novém městě řidiče kamionu zastavit u Tančícího domu. Policisté provedli u sedmačtyřicetiletého řidiče z Rumunska orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu v dechu, která byla negativní.

Na místo pak přijeli policisté z oddělení dopravních nehod, kteří si případ převzali a nakonec udělili cizinci dvoutisícovou pokutu za nerespektování dopravního značení. Dopravní policisté totiž zjistili, že řidič kamionu používal navigaci určenou pro osobní auta a nesledoval tak dopravní značení upozorňující na výšku přemostění. Navíc, když řidič ujížděl směrem do centra metropole, na Rašínově nábřeží narazil návěsem do sloupu veřejného osvětlení a část ulice se tak ocitla potmě.

Pracovníci dopravního podniku vyčíslili škodu na poškozených izolačních deskách na 120 tisíc korun a zaměstnanci údržby komunikací zase poškozené pouliční osvětlení na 50 tisíc korun. Krátce před osmou hodinou ranní opustil kamion Rašínovo nábřeží, do té doby ale řidič čekal na servisní vůz a výměnu dvou pneumatik.

Inzerce